O portalu i o mnie

Dla kogo?

LEAN STUDYING to portal poświęcony edukacji i rozwojowi kariery. Jest skierowany do ludzi, którzy naprawdę chcą osiągnąć sukces. Uczy tego, czego nigdy nie nauczysz się w szkole, a co jest niezbędne by odnieść sukces w dorosłym życiu – budowania relacji, wysokiej produktywności, zarządzania pieniędzmi, zarządzania czasem, planowania ścieżki kariery itp.

LEAN STUDYING – efektywne studia i dobry start w karierze zawodowej

LEAN STUDYING to również portal dla pracodawców, którzy poszukują ambitnych i utalentowanych pracowników do swojej firmy. Zmiany na rynku pracy generują potrzebę nowych rozwiązań związanych z rekrutacją oraz szkoleniem pracowników młodego pokolenia. Nasi eksperci pomogą Ci w poszukiwaniu talentów oraz podpowiedzą jak takie osoby zatrzymać w firmie na dłużej. Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów – zapoznaj się z naszą ofertą.

Lean Studying to serwis dla studentów, pracodawców, rodziców

Dla wszystkich tych, którzy mają wpływ na rozwój zawodowego potencjału młodych ludzi w Polsce.

O portalu

W dzisiejszych czasach samo przygotowanie akademickie oraz posiadanie dyplomu ukończenia studiów wyższych to zdecydowanie za mało. Pracodawcy coraz częściej wymagają od swoich kandydatów doświadczenia zawodowego zdobytego jeszcze w czasie studiów oraz zgłębiania wiedzy na kursach i szkoleniach organizowanych poza murami uczelni. Tego typu działania mają na celu zdobycie wiedzy i umiejętności praktycznych, które obecnie stanowią dużo większą wartość niż wiedza zdobyta na uczelni.

Celem serwisu jest przede wszystkim dostosowanie Twojej wiedzy i doświadczenia do obowiązujących na rynku pracy standardów, tak abyś wyróżniał się wśród konkurencji – był kimś, o kogo pracodawcy sami będą zabiegać. Jednym słowem Lean Studying mówi o tym, jak odpowiednio zaoferować siebie pracodawcy, jako wysokiej jakości pracownika o odpowiednich kwalifikacjach.

Lean Studying proponuje uniwersalne treści i narzędzia, które każdej osobie wchodzącej na rynek pracy z pewnością pomogą w lepszym zorganizowaniu czasu i rozsądnym planowaniu zajęć i aktywności podczas studiów. Tylko od odbiorcy zależy czy je wykorzysta, oraz które z nich najbardziej wpłyną na jego efektywność. Warunkiem powodzenia jest wdrożenie odpowiednich zasad oraz konsekwentne ich przestrzeganie.

Wszelkie treści publikowane na platformie Lean Studying przygotowywane są w oparciu o najnowsze dane i statystyki, przykłady najlepszych praktyk zarządzania karierą i talentami, rozmowy z ekspertami zarówno z branż specjalistycznych jak i pracowników działów HR i członków zarządów najbardziej renomowanych firm, a także własnego doświadczenia autorki serwisu.

Serwis Lean Studying został stworzony, aby pomagać w rozwoju zawodowym. Nie powinno się bezwarunkowo korzystać z dokumentów, które udostępniamy. Zawsze pamiętaj, aby dany dokument dokładnie przeczytać i szczegółowo przeanalizować, gdyż może nie być stosowny do Twojej sytuacji, ewentualnie skonfrontuj z innymi podobnymi publikacjami. Pomimo szczerych chęci przekazania Ci naszej wiedzy, zachęcamy do konfrontacji otrzymanych tu informacji z własnymi przemyśleniami, analizami i doświadczeniami.

LEAN STUDYING – serwis dla ludzi, którzy sami decydują o swoim rozwoju zawodowym

Właśnie dziś jest najbardziej odpowiedni moment na podejmowanie dobrych decyzji, wyzwań związanych ze zmianą i czerpania satysfakcji z pracy zawodowej. Większość swojego życia spędzisz w pracy, dlatego zadbaj żeby było to coś, co naprawdę Cię spełnia i pozwala wydobyć Twój potencjał.

Stworzyłam Lean Studying głównie z myślą o studentach. Myślę, że czas studiów to najlepszy moment, żeby zacząć świadomie decydować o swojej zawodowej przyszłości. W procesie uczenia się, zdobywania doświadczeń i doskonalenia swoich umiejętności najbardziej istotne są dwie rzeczy – ciekawość i samodyscyplina. To dwa moim zdaniem najważniejsze elementy efektywnego rozwoju. Reszta to tylko kwestia dobrze dobranych narzędzi. Nauka to proces. Proces ten można ciągle udoskonalać i z powodzeniem nim zarządzać. Jeżeli chcesz zdobyć wiedzę i umiejętności, aby stać się konkurencyjnym na rynku pracy to znaczy, że posiadasz już konkretny zawodowy cel. Teraz tylko musisz zaplanować strategię działania, która Cię do tego celu doprowadzi. Planowanie, czy tworzenie planów działań to jedno z głównych narzędzi efektywnego studiowania – Lean Studying. Jeśli wiesz czego chcesz, pozostaje Ci tylko stworzyć plan tego jak to zrobić.

O mnie

Lean Studying to miejsce stworzone z myślą o Tobie. Mam nadzieję, że dobrze się tu czujesz…
… i zostaniesz ze mną na dłużej.

Jeśli chcesz dobrze zarządzać swoją karierą, dokonywać dobrych wyborów, efektywnie studiować i odważnie podchodzić do zmian to jesteś w Dobrym Miejscu. Lean Studying to Twoje Miejsce.

Nazywam się Anna Stanclik. Od 12 lat mieszkam we Wrocławiu. Bardzo lubię to miasto i mam do niego ogromny sentyment. To właśnie tutaj nauczyłam się dorosłego życia, tu poznałam swoich nauczycieli, którzy przez te wszystkie lata wspierali mnie w rozwoju i pracy zawodowej. Wrocław to miasto spotkań – spotkań, które zapisały we mnie piękną historię.

Na co dzień pracuję, jako wykładowca na jednej z najlepszych uczelni technicznych w Polsce. Jestem wielozadaniowa, ale spośród wszystkich zajęć, które wykonuję najbardziej cenię sobie właśnie pracę wykładowcy. Dlaczego? Ponieważ każde zajęcia są niepowtarzalne. Kolejny semestr to nowi studenci i nowe inspiracje. Każdy z nich jest inny. Ma inny potencjał. Wnosi na zajęcia zupełnie inną energię. Mój zawód jest wyjątkowy, ponieważ mogę obserwować Twój rozwój, dopingować Twoje sukcesy. Doceniam i cieszę się z faktu, że obdarzasz mnie zaufaniem. Wskazując Ci sposoby rozwiazywania problemów i pokonywania trudności, sama rozwijam swoje umiejętności i inspiruję się do dalszej pracy.

Z pasji do swojego zawodu stworzyłam Lean Studying – serwis efektywnego zarządzania karierą. Unikam szablonowych rozwiązań. Jeszcze jakiś czas temu nie czułam się z tym dobrze. Ale polubiłam pracę poza ogólnie przyjętym standardem. Cenię ludzi otwartych, dostrzegających szerszą perspektywę. Lubię uczyć się od najlepszych. Podnosić sobie poprzeczkę. W życiu zawodowym wciąż czuję niedosyt. Kiedy zaczynałam studia, a później pracę na uczelni szukałam drogowskazu – kogoś, kto pomoże mi znaleźć najlepszą dla mnie drogę, kto zobaczy we mnie zawodowy potencjał. Wiem, że Ty też kogoś takiego potrzebujesz. Jeżeli poznasz tu kogoś, kto spełni Twoje oczekiwania to znaczy, że osiągnęliśmy wspólny sukces.

Jeśli jesteś ciekaw – to dobrze trafiłeś. Ja jestem ciekawa. Lubię uczyć się nowych rzeczy. Dlatego powstał Lean Studying, żebym mogła zadawać pytania, szukać i odkrywać – dla Ciebie i dla siebie. Jednocześnie uczę się nowej formy komunikacji z Tobą i staram się jak najlepiej nadążać za zmieniającym się światem. Jestem tu po to, żeby Cię wysłuchać, zrozumieć i pomóc uzyskać klarowność w życiu zawodowym. Chcę Ci pokazać jakie masz przed sobą możliwości. Podsunąć rozwiązania oraz podzielić się moim doświadczeniem. Nie jestem psychologiem i nie zamierzam nim być. Nie zrobię Ci analizy osobowości, ale dam narzędzia, podsunę metody, te które sama sprawdziłam oraz te, które rekomendują eksperci.

Enjoy the moment. Enjoy the journey.

Anna Stanclik