Jeśli chcesz mieć wpływ na to kim będziesz
i jak będzie wyglądała TWOJA PRZYSZŁOŚĆ…

…praktykuj, doświadczaj, planuj, zarządzaj. Zdobywaj doświadczenie. Robiąc małe kroki, przejmuj kontrolę nad swoim życiem. Nie pozwól by Twoim losem rządził przypadek.

Lean Studying & Career Development

Pierwszy w Polsce program identyfikacji talentów i rozwoju zawodowego oparty na metodologii lean i systemie małych kroków.

Strategia Lean w życiu zawodowym

 

Dlaczego Lean?

Jeśli jesteś tu po raz pierwszy lub słyszałeś/aś wcześniej o marce Lean Studying, ale nie do końca wiesz, o co tutaj chodzi – pozwól, że opowiem Ci krótką historię…

Jako młoda dziewczyna nie wiedziałam kim chcę zostać w przyszłości. Miotałam się pomiędzy medycyną, dziennikarstwem, a pracą twórczą/artystyczną. To były totalnie różne dziedziny, dlatego decyzja nie była łatwa. Mimo niezdecydowania i niepewności, dwóch rzeczy byłam absolutnie pewna. Po pierwsze marzyłam o tym, żeby moja praca była misją. Chciałam pracować z ludźmi i dla ludzi. A po drugie bardzo zależało mi na pracy twórczej, kreatywnej – takiej, na którą mam realny wpływ. Sama decyduję, tworzę i wdrażam nowe rozwiązania.

Zanim znalazłam najlepszą dla siebie drogę zawodową, upłynęło trochę czasu. Czy pierwszy wybór był tym najlepszym? Nie do końca. Ale gdyby nie moje dotychczasowe doświadczenia, dziś nie byłabym w tym miejscu.

W projektowaniu ścieżki kariery nie chodzi o to, żeby podejmować tylko trafne decyzje. Ważne, żeby w ogóle je podejmować. Nawet jeśli okażą się niewłaściwe w danym momencie Twojego życia. Wtedy wyciągnij wnioski i idź dalej. Z czasem i nabywanym doświadczeniem, każda Twoja decyzja, każde działanie będzie coraz lepsze – bardziej spójne z Tobą, Twoimi wartościami, potrzebami i umiejętnościami. Na tym właśnie polega lean.

Czasem musisz próbować kilka, a nawet kilkanaście razy zanim znajdziesz to, czego naprawdę szukasz – pracę, która da Ci spełnienie, sprawi, że będziesz zaangażowany/a. Po prostu, że będzie Ci się chciało rano wstać i iść do pracy z uśmiechem na twarzy. Kiedy już ją znajdziesz – ciągle się udoskonalaj i stawiaj sobie wyzwania. W dzisiejszym świecie to nieuniknione.

Nie ma idealnych rozwiązań, złotego środka, czy przepisu na sukces i spełnienie zawodowe. Ja też Ci takiego nie dam.

Ale dam Ci coś znacznie lepszego:

Wsparcie i narzędzia, dzięki którym opracujesz swój indywidualny sposób na rozwój zawodowy.

Lean nauczył mnie proaktywnej postawy, wyciągania wniosków, eliminowania tego co zbędne i tego co marnuje mój czas. Dzięki metodologii lean, wiem jak ważna jest samoświadomość i samodoskonalenie.

Przez ostatnie 6 lat zdobywałam wiedzę i doświadczenie w zakresie planowania ścieżki kariery, odkrywania talentów, budowania marki osobistej, nowych trendów na rynku pracy, komunikacji oraz zarządzania zespołem. W ten sposób odkryłam swoją pasję, a jednocześnie zdobyłam drugi zawód – bardzo spójny z moją misją i wartościami.

To wszystko nigdy by się nie wydarzyło, gdybym…
… nie zaczęła działać, praktykować, doświadczać…

Doświadczenia, próby, błędy bardzo dużo mnie nauczyły. Dziś dzielę się z Tobą swoją wiedzą.

Lean Studying & Career Development to przede wszystkim odkrywanie swojego potencjału – talentów, predyspozycji zawodowych, mocnych stron. Samoświadomość i wiedza o sobie to fundament do budowania dalszej, niejednokrotnie nowej ścieżki kariery. Dopóki nie poznamy siebie, swoich zasobów – nie będziemy w stanie w sposób świadomy i skuteczny zarządzać swoją karierą.

Problem z odkrywaniem siebie i planowaniem ścieżki kariery nie dotyczy wyłącznie osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z rynkiem pracy. Sama miałam okazję się o tym przekonać.

„Bez względu na wiek i dotychczasowe doświadczenia zawodowe, każdy z nas przynajmniej raz w życiu powinien zastanowić się nad tym, czy znajduje się w dobrym miejscu. Nawet jeśli nie planuje zmieniać pracy lub rezygnować z etatu.”

Anna Stanclik

Świadome planowanie ścieżki kariery nie koniecznie musi być związane ze zmianą pracy.

Dowiedz się czy ta praca jest dla Ciebie!

Projektowanie kariery 3Z

3 filary świadomego zarządzania swoją karierą:

Zapoznaj się z naszą ofertą:

CYKL EKSPERTA

Kariera w moich rękach

Kariera w moich rękach to autorski cykl Anny Stanclik poświęcony angażowaniu się w świadome planowanie i zarządzanie swoją karierą.

Dynamiczne zmiany zachodzące na rynku pracy wymuszają konieczność coraz częstszego podejmowania decyzji zawodowych. Ważne, aby te wybory miały charakter autentycznego rozwoju zawodowego, a nie przypadkowego odhaczania kolejnych stanowisk i miejsc pracy. Istotną rolę w kształtowaniu takiego rozwoju może odegrać świadome zarządzanie swoją karierą w trzech prostych krokach (patrz Projektowanie kariery 3Z). Dziś kariera zawodowa nie jest kojarzona jedynie z awansem.

Kariera zawodowa to obejmujący całe życie proces rozwoju postaw, wartości, umiejętności, zdolności, zainteresowań, cech osobowości i wiedzy, odnoszących się do pracy.

A. Paszkowska – Rogacz

Kariera nie koniecznie więc musi się wiązać z zajmowaniem coraz wyższych pozycji w hierarchii jakiejkolwiek organizacji.

Autorka cyklu odpowie na pytania:

  • Dlaczego KAŻDY powinien planować swoją ścieżkę kariery?
  • Jak w dzisiejszych czasach wygląda rynek pracy?
  • Jak na nim funkcjonować?
  • Dlaczego żadna szkoła, żadne studia nie przygotowują do pracy na konkretnym stanowisku?
  • Jak przygotować się do zaplanowania kariery zawodowej na następne 10 – 20 lat?

Kompetencje Przyszłości

Biznes i środowisko pracy zmieniają się w zawrotnym tempie. Nowe technologie, coraz większa automatyzacja oraz nowoczesne narzędzia komunikacji to szansa na zwiększenie produktywności firm oraz pracowników. Rozwój technologii i biznesu nierozerwalnie łączy się ze stałym rozwojem osób, których te zmiany bezpośrednio dotyczą.

Organizacje potrzebują wykwalifikowanych specjalistów, którzy szybko odnajdą się w nowych warunkach, a przede wszystkim inspirujących przywódców, większych inwestycji w kapitał ludzki, efektywniejszej współpracy i komunikacji. Daje to zupełnie inne spojrzenie na to, w jaki sposób będziemy wykonywać swoją pracę w przyszłości i jakie kompetencje będą przydatne w dostosowaniu się do tak dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości.